Veverky - ŘÍJEN 2018

Říjen 2018 Veverky

Měsíc říjen se nesl v duchu podzimní sklizně a radovánek. Děti se seznamovaly s ovocem a zeleninou. Ochutnávali jsme jablíčka a hrušky, poznávali jejich barvy, pekli jsme jablíčkový perník, sušili křížaly a v neposlední řadě jsme o jablíčku zpívali písničky, rytmizovali říkanky a jablíčko obtiskovali. Děti také poznávaly „bramboru“ a to prostřednictvím básničky s pohybem „Koulela se brambora“. Také nás tento měsíc čekalo divadelní představení, které se konalo v MŠ Opletalova. Cesta byla náročnější, protože děti ještě neumí chodit ve dvojicích, ale zdárně jsme ji zvládli a divadélko si užili. Všechny děti  jsou  moc šikovné a  i když  některým ještě ráno ukápne pár slziček, většinou nás vítají s úsměvem.

BRAMBORA

KOULELA SE ZE DVORA, TAKHLE  VELKÁ  BRAMBORA.

NEVIDĚLA, NESLYŠELA, ŽE NA NÍ  PADÁ  ZÁVORA.

KAM KOUKÁŠ TY ZÁVORO?  NA  TEBE TY BRAMBORO.

KDYBY TUDY PROJEL VLAK, BYL BY Z TEBE BRAMBORÁK.